Aktualności              

Amatorska Liga Piłki Nożnej - sezon 2022/2023

2022-09-21
Obejrzano 1454 razy
Później niż dotychczas, bo 26 września o godz. 19.15 spotkaniem pomiędzy Budmixem a Ziomkami (dawniej ZF Group Polska) zainauguruje kolejny sezon Amatorska Liga Piłki Nożnej w Częstochowie. Do ligi w tym roku przystąpiło 10 drużyn.
Największą zmianą jaka czeka uczestników jest przeniesienie rozgrywek z Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” do dzielnicy „Północ”, na boisko przy Szkole Podstawowej nr 54 przy ul. Kukuczki, która zostaje współorganizatorem Ligi. Z racji rozmiarów nowego boiska zmieni się też ilość graczy na boisku z siedmiu na sześciu. 
Ważną informacją jest też to, że do rozgrywek nie zgłosił się obrońca mistrzowskiego tytułu, wielokrotny zwycięzca oraz medalista – drużyna występująca ostatnio pod nazwą Michaś/Nobilito.
Poniżej znajduje się harmonogram pierwszej i drugiej kolejki spotkań a pełny harmonogram rundy jesiennej dostępny będzie do końca tygodnia.
Mistrza ALPN tradycyjnie poznamy po rundzie wiosennej - w czerwcu 2023 r. Wszystkim uczestnikom życzymy emocjonujących rozgrywek i udanej rywalizacji na boisku.
Jak zawsze zapraszamy do oglądania spotkań „na żywo” oraz na późniejsze z nich relacje na naszej stronie www.mosir.pl. 
 
Terminy I i II kolejki spotkań:
26.09
Budmix - Ziomki     3:1
(K. Kościański, M. Wachowicz, J. Małczyk --- T. Kyzioł)
 
Jagiellończycy - Architube      8:2
(G. Nowak - 5, M. Węgrzyński - 2, P. Błaszczyk --- S. Szumny, D. Melanowicz)
 
28.09
Luminex - Amator 12:6
(Ł. Pietrasiński - 3, M. Wieczorek-2, P. Podwysocki - 2, G. Góra, T. Kowalczyk, K. Osóbka, P. Śpiewak, D. Zalewski --- R. Jaczyński - 3, L. Hudziak, Ł. Pietrasiński - sam., M. Wieczorek -sam.)
 
Marex - OBI Zwd 8:2
(A. Głąb - 4, M. Załucki - 2, T. Kałka - 2 --- S. Hain, P. Purgal)
 
30.09
Ziomki- Architube - spotkanie przełożone
 
Exact Systems Klub 54 - Kozi i Przyjaciele    16:0
(K. Galant - 5, M. Haręza - 2, A. Janoszka - 2, A. Szewczyk - 2, Yurii Druchyj - 2, T. Kowalczyk, P. Kowalczyk, P. Sławuta)
 
3.10
OBI Zwd - Amator    4:3
(J. Szelka-3, J. Przewoźnik --- Ma. Makuch, R. Całus, P. Wysocki)
 
Budmix - Marex     5:2
(M. Banasiak, R. Cierpiński, K. Kościański, W. Kasiński, J. Małczyk --- A. Głąb-2)
 
5.10
Luminex - Ziomki     7:2
(J. Cianciara-4, D. Zalewski, R. Telenga, T. Kowalczyk --- M. Oleśkiewicz, T. Kowalczyk-sam.)
 
Kozi i Przyjaciele - Architube     6:5
(A. Studnicki-3, K. Suliński-2, P. Warocki -- D. Flak-2, Ł. Jędrzejewski, D. Melanowicz, M. Mazur)
 
7.10
Exact Systems Klub 54 - Amator    10:3
(P. Sławuta-4, A. Janoszka-3, A. Szewczyk, T. Kowalczyk, M. Haręza --- Ma. Makuch-2, R. Całus)
 
Jagiellończycy - OBI Zwd     15:0
(P. Błaszczyk-3, R. Opala-3, M. Knysak-2, M. Węgrzyński-2, J. Wąsowicz-2, R. Janus-2, M. Palutkiewicz)
spotkanie przerwane w 44 minucie przy stanie 15:0 dla Jagiellończyków, wynik zostaje zaliczony